Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie wszystkich klubów Ekstraklasy (łącznie 16 głosów), a także internauci na stronach internetowych Przeglądu Sportowego i Onetu (17. głos) oraz abonenci NC+ (18. głos).

Kapitanowie drużyn mogą wybrać i wskazać jednego z dziesięciu nominowanych zawodników, który grał we wrześniowych spotkaniach Ekstraklasy (z zastrzeżeniem, że głosy nie mogą być oddawane na zawodnika ze swojego klubu).

Nagroda Piłkarza Miesiąca, w postaci specjalnej statuetki oraz zegarka marki Aztorin będzie wręczana każdorazowo w kolejnym miesiącu przed meczem, w którym gra drużyna zwycięzcy głosowania.

W poprzednim sezonie najczęściej nagradzanym piłkarzem w plebiscycie był Igor Angulo z Górnika Zabrze. Kto będzie rekordzistą tym razem?

W gronie nominowanych do miana najlepszego piłkarza września mamy piłkarzy dziesięciu różnych klubów, co nie zdarza się często i dowodzi, że w ostatnim miesiącu ligowe zmagania były naprawdę wyrównana, a żadna z drużyn nie zdominowała wyraźnie rywali.

Oto kandydaci do miana najlepszego września w LOTTO Ekstraklasie, zagłosować na swojego faworyta możecie poniżej, przechodząc na nasze konto na Twitterze i wpisując swojego kandydata w komentarzu:

Foto: Ekstraklasa S.A.
Kandydaci do miana piłkarza września w LOTTO Ekstraklasie