Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie wszystkich klubów Ekstraklasy (łącznie 16 głosów), a także internauci na stronach internetowych Przeglądu Sportowego i Onetu (17. głos) oraz abonenci NC+ (18. głos).

Kapitanowie drużyn mogą wybrać i wskazać jednego z dziesięciu nominowanych zawodników, który grał w październikowych spotkaniach Ekstraklasy (z zastrzeżeniem, że głosy nie mogą być oddawane na zawodnika ze swojego klubu).

Nagroda Piłkarza Miesiąca, w postaci specjalnej statuetki oraz zegarka marki Aztorin będzie wręczana każdorazowo w kolejnym miesiącu przed meczem, w którym gra drużyna zwycięzcy głosowania.

W poprzednim sezonie najczęściej nagradzanym piłkarzem w plebiscycie był Igor Angulo z Górnika Zabrze. Kto będzie rekordzistą tym razem?

W gronie nominowanych do miana najlepszego piłkarza października mamy piłkarzy dziewięciu różnych klubów, tylko Pogoń Szczecin ma w zestawieniu dwóch swoich przedstawicieli. Ale czy można się temu dziwić, skoro Portowcy z czterech ostatnich meczów wygrali trzy, a w dwóch październikowych spotkaniach na swoim stadionie zanotowali bilans bramkowy 7:0?

Oto kandydaci do miana najlepszego piłkarza października w LOTTO Ekstraklasie, zagłosować na swojego faworyta możecie poniżej, przechodząc na nasze konto na Twitterze i wpisując swojego kandydata w komentarzu:

Foto: Ekstraklasa S.A.
Kandydaci do miana piłkarza października w LOTTO Ekstraklasie