Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie wszystkich klubów Ekstraklasy (łącznie 16 głosów), a także internauci na stronach internetowych Przeglądu Sportowego i Onetu (17. głos) oraz abonenci NC+ (18. głos).

Kapitanowie drużyn mogą wybrać i wskazać jednego z dziesięciu nominowanych zawodników, który grał w listopadowych spotkaniach Ekstraklasy (z zastrzeżeniem, że głosy nie mogą być oddawane na zawodnika ze swojego klubu).

Nagroda Piłkarza Miesiąca, w postaci specjalnej statuetki oraz zegarka marki Aztorin będzie wręczana każdorazowo w kolejnym miesiącu przed meczem, w którym gra drużyna zwycięzcy głosowania.

W poprzednim sezonie najczęściej nagradzanym piłkarzem w plebiscycie był Igor Angulo z Górnika Zabrze. Kto będzie rekordzistą tym razem?

W obecnych rozgrywkach triumfowali dotychczas: Piotr Celeban (Śląsk Wrocław, lipiec), Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków, sierpień), Petteri Forsell (Miedź Legnica, wrzesień) oraz Jesus Imaz (Wisła Kraków, październik).

W gronie nominowanych do miana najlepszego piłkarza listopada mamy po dwóch zawodników z Arki Gdynia, Korony Kielce, Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin oraz po jednym przedstawicielu Jagiellonii Białystok oraz Wisły Płock.

Poniżej znajdziecie pełną listę piłkarzy do miana najlepszego gracza listopada w LOTTO Ekstraklasie. Zagłosować na swojego faworyta możecie poniżej, przechodząc na nasze konto na Twitterze lub Facebooku i wpisując swojego kandydata w komentarzu:

Foto: Ekstraklasa S.A.
Kandydaci do miana piłkarza listopada w LOTTO Ekstraklasie