Pod koniec najbardziej udanego sezonu w karierze Krzysztof Piątek nie miał jasno sprecyzowanych planów, co do tego, gdzie chciałby kontynuować karierę. – Na pewno chciałbym trafić do którejś z pięciu czołowych lig w Europie: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej lub francuskiej – mówił napastnik Cracovii.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem jego życzenie się spełni. Jak poinformował włoski dziennik „Il Secolo XIX”, dobrze zorientowany w kwestiach transferowych klubów z Genui, FC Genoa 1893 zaproponował Pasom pięć milionów euro za transfer ich najlepszego strzelca. Włoskie źródła mówią nawet, że kluby osiągnęły już porozumienie.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" jest blisko kompromisu, ale przenosiny 22-latka do klubu z Ligurii nie są jeszcze w stu procentach przesądzone. Potwierdza to Tomasz Magdziarz z agencji menedżerskiej „Fabryka Futbolu” reprezentującej interesy Piątka. – Jesteśmy w trakcie rozmów z Genoą i porozumienie jest bardzo blisko, ale nie można jeszcze na ten moment powiedzieć z całą pewnością, że do transferu dojdzie. Wciąż trwają także rozmowy z innymi klubami – podkreśla agent. Więcej na przegladsportowy.pl.