Walukiewicz już ponad dwa tygodnie temu był we Włoszech, gdzie przeszedł badania medyczne przed transferem, ale dopiero teraz udało się dopiąć wszystkie szczegóły transakcji i podpisać niezbędne dokumenty.

18-letni obrońca podpisał z Cagliari długą, 4,5 letnią umowę, ale najbliższe pół roku spędzi jeszcze w Szczecinie, bo zostanie wypożyczony z powrotem do zespołu Pogoni, by regularnie grać. Portowcy na jego transferze mają zarobić nawet 4 miliony euro.

Walukiewicz do Pogoni trafił w lipcu 2017 roku z rezerw Legii Warszawa. W sezonie 2017/18 najczęściej występował w trzecioligowych rezerwach szczecińskiego klubu, dopiero w końcówce rozgrywek dostał szansę występów w Ekstraklasie, zaliczając trzy mecze i łącznie 188 minut na murawie.

Od początku obecnego sezonu Walukiewicz był już podstawowym obrońcą Pogoni, zbierając regularnie bardzo dobre recenzje. 18-latek był wymieniany w gronie najsolidniej grających stoperów w rundzie jesiennej LOTTO Ekstraklasy. Łącznie w obecnych rozgrywkach Walukiewicz zagrał 18 meczów w barwach Pogoni i wiosną będzie miał jeszcze okazję, by ten wynik poprawić, bo do Cagliari przeniesie się dopiero w lipcu.