Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Po skompletowaniu obrony przeszliśmy więc do drugiej linii, zaczynając od pozycji defensywnego pomocnika. A najlepszym okazał się kolejny z zawodników Jagiellonii Białystok - Taras Romanczuk.

Ukrainiec od dłuższego czasu należy do najsolidniejszych graczy na swojej pozycji w Ekstraklasie, a jesienią nie tylko dobrze wywiązywał się z zadań w destrukcji, ale także dawał drużynie wiele w ofensywie, bo po 21 kolejkach ma na koncie cztey gole i dwie asysty przy trafieniach kolegów.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Romanczuka oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego defensywnego pomocnika: