Świderski to jeden z najzdolniejszych ofensywnych piłkarzy młodego pokolenia w Ekstraklasie. W wieku 21 lat napastnik Jagiellonii ma za sobą rozegranych już 113 spotkań na poziomie Ekstraklasy, w których strzelił 20 goli i zapisał 9 asyst.

W obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy Świderski zagrał w 17 meczach, w których osiem razy znajdował drogę do bramki rywali. Dorzucił do tego także trzy spotkania w fazach eliminacyjnych Ligi Europy i tyle samo w Pucharze Polski. W tych drugich rozgrywkach strzelił jednego gola.

Według informacji podanych przez Krzysztofa Stanowskiego napastnik Jagiellonii w środę ma polecieć do Salonik, gdzie podpisze kontrakt. Piotr Wołoski podał z kolei, że głównym entuzjastą zatrudnienia Świderskiego był trener PAOK-u Razvan Lucescu. Jagiellonia na transferze swojego piłkarza do Grecji miałaby zarobić około 2 milionów euro.

Jagiellonia jednak doniesieniom dziennikarzy zaprzecza. Agnieszka Syczewska, wiceprezes zarządu klubu z Białegostoku, na Twitterze zakomunikowała, że żadnej oferty za Świderskiego z Grecji nie ma, a sam piłkarz przebywa z zespołem na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej.