W trzech październikowych meczach Kowalczyk trzykrotnie punktował w klasyfikacji kanadyjskiej - zanotował gola i dwie asysty. Był to zdecydowanie najlepszy wynik wśród trójki nominowanych. Portowcy z nim w składzie w tym okresie dwukrotnie wygrali i ponieśli jedną porażkę.

Kowalczyk wyróżnił się też między innymi dziewięcioma kluczowymi podaniami oraz celnością podań na poziomie 88 procent. Dzięki swoim występom w minionym miesiącu znalazł się w najlepszej jedenastce 11. kolejki oraz wśród dziesięciu graczy nominowanych do tytułu Piłkarza Października LOTTO Ekstraklasy.

Nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego została przyznana po raz drugi w historii rozgrywek najwyższej polskiej ligi piłkarskiej. Wrześniowy laur przypadł w udziale graczowi Piasta Gliwice - Patrykowi Dziczkowi. Zarówno wtedy, jak i teraz smakiem musiał się obejść natomiast kolega klubowy Kowalczyka -Sebastian Walukiewicz.

Październikowy laureat jest reprezentantem rocznika 1998. Ma za sobą występy w kadrze U-20 na turnieju Elite League w 2017 roku. W Ekstraklasie jak dotąd rozegrał dwadzieścia spotkań i strzelił jednego gola. Najczęściej w swym klubie ustawiany jest na pozycji prawego pomocnika. W Pogoni Szczecin zaczynał jako dwunastolatek i według przepisów UEFA jest wychowankiem tego klubu. Na swoim koncie ma też występy w SALOS-ie Szczecin.

Foto: Ekstraklasa S.A.
Październikowe statystyki Sebastiana Kowalczyka