Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań.

Młody defensor Kolejorza latem wrócił z wypożyczenia do Podbeskidzia Bielsko-Biała i szybko zdołał wywalczyć sobie miejsce na prawej stronie obrony poznańskiego zespołu. Sam zawodnik przyznał po zakończeniu rundy, że nie spodziewał się, że już w tym sezonie otrzyma aż tak wiele szans gry, ale kiedy już taką dostał, to doskonale ją wykorzystał.

Gumny grał dobrze w obronie, ale przede wszystkim podobała się jego gra do przodu, a tej wymaga się dziś od bocznych obrońców. Jesienią obrońca Lecha zapisał na swoim koncie cztery asysty, na ligowego gola musi poczekać przynajmniej do wiosny.

A poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo, przedstawiający pięciu obrońców, którzy byli nominowani w naszym plebiscycie:

Wyniki głosowania:

Foto: Onet
Wyniki głosowania na najlepszego prawego obrońcę jesieni w LOTTO Ekstraklasie