Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Linię pomocy jako pierwszy zasilił defensywny pomocnik Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk, do którego właśnie teraz dołącza Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze.

Skrzydłowy rewelacyjnego beniaminka z Zabrza był jesienią zdecydowanie najlepszym asystentem Ekstraklasy - w 21 kolejkach zanotował aż 11 ostatnich podań przed trafieniami kolegó. Kurzawa dopisał do tego też jednego gola, ale gdyby miał odrobinę więcej szczęścia, tych trafień z pewnością miałby więcej. Niestety dla skrzydłowego Górnika, piłka po jego strzałach nadzwyczaj często lądowała na słupkach lub poprzeczce bramki rywali.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Kurzawy oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego lewego pomocnika: