Tytuł najlepszego zawodnika miesiąca dla środkowego obrońcy to nie jest częste wydarzenie. Ostatnim piłkarzem, grającym na pozycji stopera, który dostąpił tego zaszczytu był w kwietniu 2014 roku Adam Banaś z Zagłębia Lubin. Poza nim i Celebanem w przeszłości wyróżnienie tylko raz wylądowało w rękach środkowego obrońcy - otrzymał je w lutym 2009 roku Marcelo, który grał wówczas w barwach Wisły Kraków.

Kapitan Śląska Wrocław stał się pierwszym obrońcą w historii plebiscytu, który dwukrotnie zdobył to wyróżnienie. Poprzednio udało mu się wygrać w październiku 2011 roku.

Wyboru najlepszego piłkarza miesiąca tradycyjnie dokonali kapitanowie wszystkich szesnastu klubów Ekstraklasy. Dwa pozostałe głosy stanowią wyniki plebiscytu ze strony Onet.pl oraz facebooka nc+. Po zsumowaniu tych wskazań Celeban zdobył siedem punktów. O pięć mniej zgromadzili Joel Valencia z Piasta Gliwice i Patryk Tuszyński z KGHM Zagłębia Lubin. Pojedyncze głosy otrzymali też: Mateusz Mak, Vulnet Basha, Filip Starzyński, Flavio Paixao, a także Łukasz Trałka.

Foto: Ekstraklasa S.A.
Piotr Celeban najlepszym piłkarzem lipca w LOTTO Ekstraklasie