Legia jako jeden z pierwszych zespołów LOTTO Ekstraklasy rozpoczęła zimowe przygotowania do rundy wiosennej. Mistrzowie Polski rozpoczęli zgrupowanie w portugalskiej Troi, gdzie Ricardo Sa Pinto będzie przygotowywał zespół na pozostałe 17 kolejek ligowego sezonu.

W Portugalii legioniści będą ciężko pracować głównie nad przygotowaniem fizycznym i to ma zaprocentować wiosną na boisku. Początku zgrupowania do szczególnie udanych nie zaliczy jednak nowy zawodnik Legii Luis Rocha, który podczas gry "w dziadka" na pierwszych zajęciach doznał urazu łydki i musiał opuścić boisko.

Kontuzja na jego szczęście raczej nie jest poważna, bo po kilku minutach Rocha wrócił na murawę, ale nie ćwiczył z zespołem, tylko pracował indywidualnie.

Obok Rochy na obozie z Legią przebywa także drugi z pozyskanych kilka dni temu Portugalczyków - Salvador Agra. Nie ma za to w Troi kilku zawodników, którzy dotychczas znajdowali się w kadrze pierwszego zespołu. Arkadiusz Malarz, Krzysztof Mączyński, Jose Kante, Chris Philipps i Cristian Pasquato zostali w Warszawie i rozpoczęli zimowe przygotowania z drużyną rezerw Legii. Bardzo prawdopodobne, że wszyscy wkrótce pożegnają się z klubem z Łazienkowskiej.