20-letni zawodnik w niebiesko-białych barwach zadebiutowal w grudniu 2016 roku w spotkaniu z Cracovią. Później na boiskach Ekstraklasy wystąpił jeszcze trzy razy i zanotował asystę. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu został wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała. - To była dobra decyzja. Dzięki grze w pierwszej lidze zdobyłem cenne doświadczenie. Teraz chcę je wykorzystać w Lechu - mówi młody piłkarz.

W I lidze Tomczyk został najlepszym strzelcem zespołu Podbeskidzia, zapisując na swoim koncie 9 goli. 20-latek zagrał też w minionym sezonie pięć meczów w prowadzonej przez Czesława Michniewicza reprezentacji Polski do lat 21, w której strzelił trzy gole.

Tomczyk wraca do pierwszego zespołu Lecha, którego szkoleniowcem od niedawna jest Ivan Djurdjević, z którym młody napastnik zna się jeszcze z zespołu rezerw Kolejorza.

- Cenię trenera Djurdjevicia i bardzo się cieszę na tę współpracę. On dał mi szansę gry w seniorskiej piłce i nie ukrywam, że przy nim bardzo się rozwinąłem. Dzięki temu trafiłem do pierwszej drużyny. W nowym sezonie liczę, że będę mógł dalej się rozwijać pod jego okiem, tak jak to miało miejsce wcześniej. Teraz będę koncentrował się na tym, by wywalczyć jak najwięcej minut i bramek - podkreśla Tomczyk, cytowany przes serwis internetowy Lecha.

Za: lechpoznan.pl