Paweł Stolarski w Ekstraklasie zadebiutował już jako 17-latek. Jego nominalną pozycją jest prawa obrona, ale może również zagrać na prawym skrzydle lub wahadle. Od sezonu 2014/15 reprezentował barwy Lechii Gdańsk, w której zagrał w ponad 80 meczach (jedna bramka, siedem asyst). Wcześniej Stolarski związany był z Zagłębiem Lubin oraz Wisłą Kraków.

Mimo młodego wieku, nowy piłkarz mistrza Polski może pochwalić się 92 meczami rozegranymi na poziomie Ekstraklasy. Wystąpił również w 35 spotkaniach młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Bardzo cieszę się, że trafiłem do Legii Warszawa. To dla mnie duży krok do przodu. Waleczności i zaangażowania na pewno mi nie zabraknie - powiedział po podpisaniu kontraktu Stolarski.

- Paweł to młody, przyszłościowy zawodnik, którego nasz dział skautingu obserwował od wielu lat, nie tylko w Lechii Gdańsk, ale i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego profil bardzo nam odpowiada - jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie. Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni wniesie do zespołu to, co ma najlepsze - mówi dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Paweł Stolarski w zespole mistrza Polski będzie występował z numerem "41".

Za: Legia Warszawa