Maciej Stolarczyk jako piłkarz z Wisłą wywalczył trzy mistrzostwa Polski, a przez kilka lat gry przy Reymonta zdążył zaliczyć ponad 150 spotkań w koszulce Białej Gwiazdy.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Stolarczyk rozpoczął pracę w roli szkoleniowca. Na początku pełnił rolę asystenta Piotra Mandrysza w ekipie Pogoni Szczecin, zaś w sezonie 2010/2011 został mianowany tymczasowym pierwszym trenerem. W kolejnych latach Stolarczyk piastował funkcję asystenta Dariusza Wdowczyka oraz Jana Kociana, by w 2015 roku zamienić ławkę trenerską na gabinet dyrektora sportowego Portowców.

Pracę dla Pogoni Maciej Stolarczyk łączył z funkcją asystenta, a później pierwszego trenera reprezentacji Polski U-20. Pod jego wodzą młodzieżowa kadra narodowa zwyciężyła w prestiżowej Elite League, pozostawiając w tyle między innymi Włochów, Niemców i Szwajcarów. Od czerwca 2017 roku Stolarczyk skupił się już tylko na pracy dla Portowców, a jego następca w młodzieżówce nie był w stanie powtórzyć turniejowego sukcesu.

Arkadiusz Głowacki w barwach Wisły rozegrał ponad 450 spotkań, był jej wieloletnim kapitanem, a karierę zakończył kilka tygodni temu wraz z końcem sezonu 2017/18 w LOTTO Ekstraklasie. Teraz popularny "Głowa" zamienia boisko na dyrektorski gabinet i będzie odpowiadał między innymi za politykę transferową Białej Gwiazdy.

Za: własne/Wisła Kraków