Podczas konferencji prasowej Cracovia przedstawiła oficjalnie swoich nowych piłkarzy - Sergiu Hancę oraz Bojana Cecaricia, ale najważniejszym wydarzeniem okazała się deklaracja prezesa Cracovii Janusza Filipiaka, który postanowił mianować trenera Michała Probierza wiceprezesem ds. sportowych. - Pozwoli to lepiej zarządzać zawodnikami i sprawami klubu w tym obszarze sportowym. Życie mnie nauczyło, że lepszy jest ten model angielski, gdzie to trener dobiera sobie piłkarzy i sam ponosi odpowiedzialność za te wybory. W przeszłości zdarzały się sytuacje, że sprowadziliśmy jakiegoś zawodnika, za moją zgodą, ale potem trener nie chciał go trenować, bo wolał jakiegoś swojego piłkarza - wyjaśnił prezes Pasów.

- Jest to istotna zmiana dla klubu, a jeśli chodzi o Polskę to jesteśmy prekursorem w tym temacie, bo nikt wcześniej nie stosował takiego rozwiązania. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać oczekiwaniom - powiedział na temat swojej nowej roli trener Probierz, który przedstawił także raport ze zmian w drużynie Cracovii, jakie zaszły od kiedy objął posadę.

Probierz zaznaczył, jak duży był zakres tych zmian, wskazując między innymi na to, że w kadrze zespołu na sezon 2017/18 było tylko ośmiu zawodników, którzy reprezentowali Cracovię we wcześniejszych rozgrywkach.

Opiekun Pasów podkreślił też, że wbrew temu, co się mówi - regularnie wprowadza do gry młodych Polaków i podał, że za jego kadencji 8 piłkarzy z zespołu juniorów zostało włączonych do kadry pierwszego zespołu i zaliczyło debiuty w Ekstraklasie.