Mateusz Wieteska jest kolejnym polskim piłkarzem młodej generacji, który w ostatnim tygodniu podpisał kontrakt z zespołem mistrza Polski. Występujący na pozycji stopera zawodnik zadebiutował w Legii w sezonie 2014/15. Do tej pory wystąpił m.in. w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA z Borussią Dortmund. Wieteska regularnie jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w których rozegrał ponad 50 spotkań.

W ubiegłym sezonie 21-letni zawodnik był drugim najskuteczniejszym obrońcą LOTTO Ekstraklasy - w barwach Górnika Zabrze trafiał do siatki aż siedmiokrotnie. Do Akademii Legii Warszawa Mateusz trafił jako 13-latek w 2010 r. Pokonywał kolejne szczeble juniorskiej piłki, występował również w drużynie rezerw. Doświadczenie na poziomie seniorów zbierał również na wypożyczeniach w Dolcanie Ząbki oraz Chrobrym Głogów.

- Cieszymy się z powrotu Mateusza Wieteski, który wiele lat spędził w naszej Akademii i ma Legię w sercu. Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie w Górniku Zabrze, gdzie bardzo się rozwinął i zasłużył na szansę w Legii. Mateusz jest także reprezentantem Polski U21. Mam nadzieję, że jego radość z gry i młodość da pozywyną wartość naszemu zespołowi. Na takich piłkarzach nam zależy - mówi dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Za: Legia Warszawa