Manuel Junco w latach 2005-2010 pełnił rolę skauta Białej Gwiazdy, zaś po kilku latach spędzonych w FC Liverpool i Columbus Crew powrócił do Wisły 13 października 2016 roku i objął stanowisko wiceprezesa ds. sportowych. Do lutego 2017 roku Junco pełnił rolę członka zarządu Wisły Kraków SA, pomagając przejść suchą stopą przez okres największych zawirowań w klubie.

Od 20 lutego 2017 roku Manuel Junco pełnił rolę dyrektora sportowego Wisły Kraków SA, w pełni poświęcając się pracy w pionie sportowym.

- Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować zarządowi, kibicom, pracownikom, zawodnikom i dziennikarzom za możliwość przeżywania wielu niezapomnianych chwil w Wiśle Kraków. Zarówno ja jak i zarząd myślimy, że to czas na nowe wyzwania dla obu stron. Rozmawiałem z zarządem o nowej strategii w Wiśle i myślę, że to bardzo ciekawe rozwiązanie. Znam osoby, które podejmą się tej roli, szanuję je i jestem pewien, że wykonają wspaniałą pracę. Życzę Białej Gwieździe jak najlepiej i zawsze pozostaję do dyspozycji klubu - powiedział na pożegnanie odchodzący Manuel Junco.

Za: wisla.krakow.pl