Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Linię pomocy jako pierwszy zasilił defensywny pomocnik Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk, do którego dołączył później lewoskrzydłowy Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze.

Po drugiej stronie boiska w jedenastce jesieni znalazł się Maciej Makuszewski z Lecha Poznań. Chociaż skrzydłowy Kolejorza nie dokończył rundy, bo w meczu z Cracovią na początku grudnia doznał fatalnej kontuzji (zerwał więzadła krzyżowe i poboczne w prawym kolanie), to waszym zdaniem wcześniej błyszczał najbardziej spośród wszystkich zawodników występujących jesienią na prawej stronie linii pomocy.

W rundzie jesiennej Makuszewski zagrał w 16 meczach Ekstraklasy, w których zapisał na swoim koncie 5 goli i dołożył do tego cztery asysty przy trafieniach kolegów. Dopóki był zdrowy, był najwyżej ocenianym zawodnikiem Lecha w tym sezonie.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Makuszewskiego oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego prawego pomocnika: