Pierwszy gwizdek w nowym  sezonie wybrzmi 20 lipca w Legnicy, jednak już teraz nadchodzi odpowiedni czas, by zabrać się do roboty, tym bardziej że cztery kluby występujące w europejskich pucharach zaczną grać wcześniej. Dziesięć dni urlopów mają jeszcze w Miedzi Zagłębiu Sosnowiec, no ale pierwsza liga skończyła rozgrywki dopiero tydzień temu.

W czasie letnich przygotowań kluby zaplanowały krótkie zgrupowania w Polsce. Tylko Cracovia jedzie za granicę - trener Michał Probierz w swoim stylu wyróżnia się na tle całej ligi i uznał, że najlepiej z piłkarzami będzie mu się pracowało w Słowenii, w miejscowości Radenci. I obóz Pasów będzie trwać najdłużej, bo niemal dwa tygodnie.

Miejsca pobytu nie ogłosiła jeszcze Lechia, co oczywiście ma swoją wymowę. Również Górnik zwleka z podaniem planów, ale w klubie można przynajmniej uzyskać informacje "nieoficjalnie" - drużyna będzie wykuwać formę w Wodzisławiu Śląskim.

Mistrz Polski Legia Warszawa zaplanował obóz w Warce, wicemistrz Jagiellonia w Kępie koło Sochocina, a trzeci Lech Poznań w Opalenicy. Przez cały okres przygotowań Wisła Kraków będzie się przygotowywać w ośrodku treningowym w pobliskich Myślenicach, lecz nie brakuje drużyn, którym zależało, aby na obóz nie jechać zbyt daleko. Szczegółowe plany przygotowań klubów Ekstraklasy znajdziesz na przegladsportowy.pl.