Bramkarze Lecha Poznań, podobnie jak i cały zespół Kolejorza, w tym sezonie mieli zdecydowanie więcej złych niż dobrych momentów. Żaden z golkiperów zespołu z Wielkopolski nie spisywał się nadzwyczaj dobrze, dlatego trener Ivan Djurdjević od początku rozgrywek stawiał na przemian - raz na Jasmina Buricia, a raz na Matusa Putnockiego.

Ostatnio, już w meczach pod wodzą tymczasowego trenera Dariusza Żurawia, bronił Burić, który przeplatał dobre interwencje z tymi gorszymi. Z Wisłą Płock z jednej strony mógł się lepiej zachować przy bramce Damiana Szymańskiego, kiedy nie wyszedł na przepole do piłki wyrzuceonej z autu. Z drugiej jednak strony, gdyby nie Burić i jego fenomenalna obrona strzału Dominika Furmana z rzutu wolnego, upragnionego przez Lecha zwycięstwa mogłoby nie być.

Bośniak w sobie tylko znany sposób zdołał dosięgnąć piłki zmierzającej w "okienko" jego bramki po rzucie wolnym pomocnika Nafciarzy i zapobiec utracie gola przez Lecha. Właśnie tę interwencję wybraliście najlepszą spośród wszystkich w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy.

Paradę Buricia, który zgarnął w plebiscycie ponad połowę wszystkich oddanych głosów, możecie zobaczyć jeszcze raz poniżej:

Wyniki głosowania: