Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań.

Do jedenastki jesieni potrzebujemy dwóch stoperów, więc wybory zostały podzielone na dwie części - w pierwszej wybraliście Ivana Runje z Jagiellonii Białystok, a w drugiej znajdziecie dla niego partnera, spośród czterech pozostałych kandydatów (Emir Dilaver, Mateusz Wieteska, Michał Pazdan, Michał Helik).

Runje jesienią ponownie był filarem defensywy Jagiellonii Białystok i kiedy był zdrowy, to wszystkie spotkania zespołu z Podlasia rozgrywał "od deski do deski". Jesień była więc kolejną dobrą rundą Chorwata na polskich boiskach, który od początku przygody z Ekstraklasą pokazuje się na ligowych murawach z dobrej strony.

Wyniki głosowania w pierwszej części:

Foto: Onet
Wyniki głosowania na najlepszego środkowego obrońcę jesieni - część I