Były już zawodnik Jagiellonii Białystok - Fedor Cernych - był waszym zdaniem najlepszym ofensywnym pomocnikiem jesieni w LOTTO Ekstraklasie.

Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Pierwszym zawodnikiem, który zameldował się w drugiej linii naszej jedenastki został z kolei defensywny pomocnik Jagiellonii - Taras Romanczuk, drugim najlepszy asystent ligi, czyli Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze, którego wskazaliście, jako najlepszego lewoskrzydłowego, a trzecim Maciej Makuszewski z Lecha Poznań - jego wybraliście najlepszym prawym pomocnikiem. Na koniec do tego zestawienia dołączył kolejny zawodnik, który rundę jesienną spędził w Jagiellonii Białystok, czyli Fedor Cernych.

Brakowało nam więc już tylko dwóch napastników i zostali nimi Igor Angulo i Carlitos. Napastnik Górnika był jesienią najlepszym strzelcem ligi z 18 trafieniami na koncie. Carlitos trafił do siatki o trzy razy mniej, ale za to dołożył cztery otwierające podania przy golach kolegów z Wisły Kraków.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Angulo i Carlitosa oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego napastnika:

Wyniki głosowania:

Foto: Onet
Wyniki głosowania na dwóch najlepszych napastników jesieni w LOTTO Ekstraklasie