Legia planuje trzy, maksymalnie cztery transfery w letnim oknie transferowym. Rewolucję kadrową klub przeszedł już zimą, a teraz zamierza jedynie uzupełnić skład. Lewy obrońca, napastnik, skrzydłowy i ewentualnie stoper – jeśli z Łazienkowskiej odejdzie Michał Pazdan.

Takie cele ma mistrz Polski. Prowadzi już rozmowy z zawodnikami, których chciałby widzieć u siebie. Jednym z nich jest Przemysław Frankowski, przymierzany na skrzydło w drużynie Deana Klafuricia. Legia proponowała już za niego Jagiellonii 1,5 miliona euro, ale dla klubu z Podlasia wcale nie byłoby to tak korzystne. Sytuacja skrzydłowego jest dość skomplikowana. Gdy pomocnik przenosił się w sierpniu 2014 roku na Podlasie z Lechii, były właściciel gdańskiego klubu Andrzej Kuchar zezwolił na jego przeprowadzkę pod warunkiem, że trafi do niego 40 procent kwoty następnego transferu. Kolejne 10 procent miał mieć zapewnione ówczesny menedżer zawodnika Cezary Kucharski. Dlatego Jagiellonia z ewentualnej sprzedaży reprezentanta Polski dostałby dziś zaledwie 50 procent sumy transferu.

Legii nie stać na podbijanie stawki, ale nie chce też rezygnować z zawodnika. Dlatego jej właściciel Dariusz Mioduski i prezes Jagi Cezary Kulesza negocjują. Ponoć rozważana jest wymiana. Skrzydłowy miałby trafić do stolicy za symboliczną kwotę, a w jego miejsce do Białegostoku powędrowałby Konrad Michalak (piłkarz Legii, ostatnio wypożyczony do Wisły Płock). Kwota odstępnego byłaby niska, więc Kuchar i Kucharski dostaliby bardzo niewiele. A Jagiellonia i Legia zapewniłyby sobie podział pół na pół od kolejnego transferu Frankowskiego. Więcej na przegladsportowy.pl.