Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Pierwszym zawodnikiem, który zameldował się w drugiej linii naszej jedenastki został z kolei defensywny pomocnik Jagiellonii - Taras Romanczuk, drugim najlepszy asystent ligi, czyli Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze, którego wskazaliście, jako najlepszego lewoskrzydłowego, a trzecim Maciej Makuszewski z Lecha Poznań - jego wybraliście najlepszym prawym pomocnikiem.

Teraz do tego zestawienia dołączył kolejny zawodnik, który rundę jesienną spędził w Jagiellonii Białystok, czyli Fedor Cernych. Litwin w 21 jesiennych meczach strzelił 3 gole i zaliczył 7 asyst. Swoją świetną grą zapracował na zagraniczny transfer i wiosną będzie reprezentował już barwy rosyjskiego Dinamo Moskwa.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Cernycha oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego ofensywnego pomocnika:

Wyniki głosowania:

Foto: Onet
Wyniki głosowania na najlepszego ofensywnego pomocnika jesieni w LOTTO Ekstraklasie