Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań.

Do jedenastki jesieni potrzebowaliśmy dwóch stoperów, więc wybory zostały podzielone na dwie części - w pierwszej wybraliście Ivana Runje z Jagiellonii Białystok, a w drugiej postawiliście na Emira Dilavera z Lecha Poznań.

Dilaver dołączył do Kolejorza latem razem z liczną rzeszą innych zawodników, bo w letnim oknie transferowym poznaniacy przypuścili ofensywę transferową. Większość z nowych piłkarzy Lecha miała spore problemy z aklimatyzacją w Polsce, jednak Dilaver do nich nie należał. Z miejsca stał się ostoją poznańskiej defensywy inajczęściej grał na środku obrony, chociaż przychodził do Lecha jako nominalny prawy obrońca. Na pozycji stopera radził sobie doskonale i z miejsca dołączył do czołówki ekstraklasowych obrońców, a także wskoczył do naszej jedenastki jesieni.