Rozmowy w sprawie przenosin Szymańskiego do Rosji trwały niemal od początku roku, bo do Płocka oferta za pomocnika wpłynęła już 4 stycznia. Przedstawiciele Achmata Grozny zaproponowali za reprezentanta Polski nieco ponad milion euro, Wisła chciała za swojego zawodnika otrzymać co najmniej 1,5 miliona.

Obu stronom udało się jednak ostatecznie dojść do porozumienia w kwestii transferu i teraz Szymańskiego czekają jeszcze tylko badania lekarskie przed podpisaniem kontraktu - taką informację przekazał na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik.

Szymański odchodzi więc z Płocka po 1,5 roku gry dla Wisły. W tym czasie zdążył zagrać w barwach Nafciarzy 52 oficjalne mecze, zapisując na swoim koncie 8 goli i tyle samo asyst. W obecnym sezonie pomocnik zagrał we wszystkich spotkaniach Wisły w LOTTO Ekstraklasie, strzelając dwa gole i dopisując do tego pięć asyst.

Swoją dobrą grą w Płocku wywalczył sobie powołanie do reprezentacji Polski kierowanej przez byłego trenera Wisły Jerzego Brzęczka. 23-latek zadebiutował w kadrze we wrześniu podczas meczu Ligi Narodów przeciwko Włochom. Do tej pory zdążył zagrać cztery razy w biało-czerwonych barwach.