Z tej czwórki murowanym kandydatem do wyjazdu na mundial był Pazdan, wysoko stały też akcje Peszki, który w kadrze Nawałki jest od dawna. Do końca nie było wiadomo, czy trener zdecyduje się na Jędrzejczyka, który w kadrze również był w ostatnich latach ważną postacią, ale ostatnio nie prezentował wysokiej formy. Selekcjoner postanowił go zabrać do Rosji, podobnie jak najlepszego asystenta Ekstraklasy Kurzawę, który grał w reprezentacji tylko w meczach towarzyskich.

W gronie zawodników, z których Adam Nawałka postanowił zrezygnować jest czterech przedstawicieli Ekstraklasy - Krzysztof Mączyński i Sebastian Szymański (obaj Legia Warszawa) oraz Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok i Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze. Największą niespodzianką jest brak Mączyńskiego, który dotychczas był żelaznym kadrowiczem u Nawałki, nawet kiedy grał jeszcze w lidze chińskiej, a jego powołania wielu ekspertów traktowało z przymrużeniem oka. Pomocnik Legii Warszawa ma za sobą jednak słabą wiosnę, a w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, więc decyzja selekcjonera jest jak najbardziej zrozumiała.

Pozostała trójka miała okazję pokazać się Nawałce na zgrupowaniu, ale nie dała rady przekonać do siebie selekcjonera. Wszyscy jednak powinni być przyszłością reprezentacji, bo już w młodym wieku byli blisko wyjazdu na pierwszy ważny turniej w życiu.

Pełna lista powołanych przez Adama Nawałkę zawodników (jeżeli Kamil Glik nie zdąży dojść do zdrowia po urazie barku, w jego miejsce wskoczy Marcin Kamiński):

Foto: PZPN
Kadra Polski na MŚ w Rosji