Borysiuk w styczniu 2018 roku trafił do gdańskiego zespołu już po raz trzeci w swojej karierze. Wcześniej w zespole Lechii występował w latach 2014 – 2015 (54 mecze w lidze i 2 gole) oraz w rundzie wiosennej sezonu 2016/17, kiedy był wypożyczony z angielskiego Queens Park Rangers i wystąpił w czternastu meczach gdańszczan, strzelając jednego gola. 

Od stycznia 2018 roku zagrał w barwach Lechii siedemnaście spotkań. W trwających obecnie rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy na boisku pojawił się tylko pięciokrotnie, spędzając na boisku niecałe 130 minut.

- Osoby Ariela raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To bardzo utalentowany zawodnik z doświadczeniem na poziomie międzynarodowym. Ma za sobą wiele występów w Ekstraklasie, jak i w ligach zagranicznych. Zawodnik zwiększy rywalizację w środku pola, tym bardziej z uwagi na transfer Damiana Szymańskiego do Rosji. Jestem pewien, że to właściwy ruch, a Ariel szybko wkomponuje się w naszą drużynę - powiedział dyrektor sportowy Wisły Płock Łukasz Masłowski.