Bohdanow ma 184 cm wzrostu i za sobą debiut w reprezentacji Ukrainy (luty 2013 – towarzyski mecz z Norwegią 2:0). Grał w reprezentacjach U-20 i U-21.

Ostatnio grał w Olimpiku Donieck w 1. lidze Ukrainy (po 19 kolejkach 7 drużyna tabeli).

W sezonie 2016/17 rozegrał tam 23 mecze i zdobył 4 bramki. W tym sezonie zagrał w 17 meczach i zdobył 2 bramki. Zagrał w dwumeczu przeciwko PAOK Saloniki w 3. Rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy (1:1 - asysta i 0:2).

Wcześniej reprezentował barwy takich klubów ukraińskich jak: Wołyń Łuck, Metalist Charków, Dynamo Kijów, FK Oleksandria i Arsenał Kijów (tu najwięcej gier 89/8 bramek). W barwach Dynama dane mu było wystąpić w Lidze Mistrzów przeciwko Paris SG i Dynamo Zagrzeb.

Grał także w sezonie 2014/15 w Grecji w zespole Ergotelis i w sezonie 2015/16 w mołdawskim FC Saxan Ceadîr-Lunga (tu w lipcu 2015 zagrał dwa mecze przeciwko Apollonowi Limassol w kwalifikacjach Ligi Europy i po miesiącu odszedł do Wołynia Łuck).

Jak podkreślił dyrektor sportowy Edward Klejndinst ten pierwszy kontrakt jest początkiem realizacji celów przed rundą wiosenną: - W zimowym okienku założyliśmy sobie „odchudzenie” kadry i pozyskanie 1-2 zawodników na wcześniej wytypowane pozycje. Jedną z nich była pozycja ofensywnego pomocnika. Andrija oglądaliśmy już wcześniej, a od 1 stycznia mogliśmy przejść do konkretów. Doszliśmy do porozumienia i witamy go od dzisiaj w Arce. Jeśli spełni nasze oczekiwania w najbliższej rundzie, to kontrakt zostanie przedłużony na kolejny sezon - wyjaśnił Klejdinst.

Za: inf. prasowa