22 gru 17 09:19

Zagłosuj na piłkarza grudnia w LOTTO Ekstraklasie!

Trzy razy Igor Angulo (w lipcu, sierpniu i listopadzie) oraz Marcin Robak (we wrześniu) i Carlitos (w październiku) - tak dotychczas wyglądały wybory najlepszego piłkarza Ekstraklasy w poszczególnych miesiącach. A kto najlepiej spisał się na ligowych boiskach w grudniu? Pomóż nam wybrać najlepszego zawodnika i zagłosuj na swojego faworyta! Głosować można do piątku (22 grudnia), do godziny 12.

Udostępnij
5
Skomentuj
Foto: Ekstraklasa S.A. Kandydaci do miana piłkarza grudnia w LOTTO Ekstraklasie

Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują kapitanowie wszystkich klubów Ekstraklasy (łącznie 16 głosów), a także internauci na stronach internetowych Przeglądu Sportowego i Onetu (17. głos) oraz abonenci NC+ (18. głos). Kapitanowie drużyn mogą wybrać i wskazać jednego z dziesięciu nominowanych zawodników, który grał w grudniowych spotkaniach Ekstraklasy (z zastrzeżeniem, że głosy nie mogą być oddawane na zawodnika ze swojego klubu).

Nagroda Piłkarza Miesiąca, w postaci specjalnej statuetki oraz zegarka marki Aztorin będzie wręczana każdorazowo w kolejnym miesiącu przed meczem, w którym gra drużyna zwycięzcy głosowania.

W tym sezonie na razie nagrody zgarniali: Igor Angulo z Górnika Zabrze trzykrotnie oraz Marcin Robak ze Śląska Wrocław i Carlitos z Wisły Kraków po jednym razie.

Żaden z tych piłkarzy nie został jednak nominowany w grudniu. W gronie kandydatów znaleźli się za to: Emir Dilaver (Lech Poznań), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Marco Paixao (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin), Nico Varela (Wisła Płock) i Damian Zbozień (Arka Gdynia).

Kto twoim zdaniem był najlepszy? Zagłosuj na swojego faworyta! Głosować można do piątku (22 grudnia), do godziny 12.

Foto: Ekstraklasa S.A. Kandydaci do miana piłkarza grudnia w LOTTO Ekstraklasie
Udostępnij
5

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela fazy finałowej
  • Tabela fazy zasadniczej
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 31
  • 15
  • 10
  • 6
  • 49
  • 24
  • 25
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 31
  • 16
  • 6
  • 9
  • 46
  • 38
  • 8
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 31
  • 17
  • 3
  • 11
  • 43
  • 32
  • 11
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 31
  • 15
  • 5
  • 11
  • 44
  • 37
  • 7
  • 50
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 31
  • 13
  • 11
  • 7
  • 58
  • 47
  • 11
  • 50
  • 6
  • Korona Kielce
  • 31
  • 12
  • 12
  • 7
  • 45
  • 37
  • 8
  • 48
  • 7
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 31
  • 11
  • 13
  • 7
  • 40
  • 33
  • 7
  • 46
  • 8
  • Wisła Kraków
  • 31
  • 12
  • 9
  • 10
  • 43
  • 38
  • 5
  • 45
  • 9
  • Cracovia Kraków
  • 31
  • 11
  • 9
  • 11
  • 42
  • 41
  • 1
  • 42
  • 10
  • Arka Gdynia
  • 31
  • 10
  • 10
  • 11
  • 39
  • 34
  • 5
  • 40
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 31
  • 8
  • 10
  • 13
  • 36
  • 48
  • -12
  • 34
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 31
  • 9
  • 7
  • 15
  • 36
  • 48
  • -12
  • 34
  • 13
  • Lechia Gdańsk
  • 31
  • 8
  • 10
  • 13
  • 41
  • 52
  • -11
  • 33
  • 14
  • Piast Gliwice
  • 31
  • 6
  • 12
  • 13
  • 29
  • 40
  • -11
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 31
  • 7
  • 8
  • 16
  • 32
  • 54
  • -22
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 31
  • 4
  • 13
  • 14
  • 27
  • 47
  • -20
  • 25
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 30
  • 15
  • 10
  • 5
  • 49
  • 23
  • 26
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 30
  • 16
  • 6
  • 8
  • 45
  • 36
  • 9
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 30
  • 17
  • 3
  • 10
  • 43
  • 31
  • 12
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 30
  • 15
  • 4
  • 11
  • 42
  • 35
  • 7
  • 49
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 30
  • 12
  • 11
  • 7
  • 56
  • 46
  • 10
  • 47
  • 6
  • Korona Kielce
  • 30
  • 11
  • 12
  • 7
  • 44
  • 37
  • 7
  • 45
  • 7
  • Wisła Kraków
  • 30
  • 12
  • 8
  • 10
  • 41
  • 36
  • 5
  • 44
  • 8
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 30
  • 10
  • 13
  • 7
  • 39
  • 33
  • 6
  • 43
  • 9
  • Arka Gdynia
  • 30
  • 10
  • 10
  • 10
  • 38
  • 32
  • 6
  • 40
  • 10
  • Cracovia Kraków
  • 30
  • 10
  • 9
  • 11
  • 40
  • 40
  • 0
  • 39
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 35
  • 48
  • -13
  • 31
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 30
  • 8
  • 7
  • 15
  • 34
  • 48
  • -14
  • 31
  • 13
  • Piast Gliwice
  • 30
  • 6
  • 12
  • 12
  • 28
  • 38
  • -10
  • 30
  • 14
  • Lechia Gdańsk
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 39
  • 51
  • -12
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 30
  • 7
  • 8
  • 15
  • 32
  • 52
  • -20
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 30
  • 4
  • 13
  • 13
  • 27
  • 46
  • -19
  • 25
WYNIK
  • 13.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:1
  • (0:1)
  • Korona Kielce
  • (34.) Kapidzic Sanel
  • 14.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (87.) Swiderski Karol
  • 1:2
  • (0:0)
  • Górnik Zabrze
  • (80.) Angulo Igor
  • (84.) Angulo Igor
  • 14.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • 0:1
  • (0:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (63.) Starzynski Filip
  • 16.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (23.) Uryga Alan
  • 2:2
  • (1:2)
  • Wisła Kraków
  • (11.) Bartkowski Jakub
  • (31.) Halilovic Tibor
  • 20.04.2018
  • 20:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 21.04.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 21.04.2018
  • 20:30
  • Korona Kielce
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 22.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 27.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 27.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 28.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 29.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 05.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Płock
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • Korona Kielce
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 06.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Korona Kielce
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin