5 lut, 15:01

Rafał Kurzawa lewym pomocnikiem jedenastki jesieni

Rafał Kurzawa został kolejnym piłkarzem, który dołączył do jedenastki jesieni LOTTO Ekstraklasy.

Udostępnij
0
Skomentuj
Foto: Krzysztof Dzierżawa / Newspix Rafał Kurzawa

Jak wyglądają wybory najlepszej jedenastki jesieni? Na każdej pozycji wytypowaliśmy po pięciu najlepszych zawodników, spośród których wy poprzez głosowanie w sondzie internetowej, wybieracie swojego faworyta, który znajdzie się w jedenastce jesieni.

W pierwszym głosowaniu wybraliście najlepszego bramkarza, a został nim Marian Kelemen z Jagiellonii Białystok. W drugiej części plebiscytu wybieraliście najlepszego prawego obrońcę i był to waszym zdaniem Robert Gumny z Lecha Poznań. Później do jedenastki dołączyło jeszcze dwóch stoperów - Ivan Runje z Jagiellonii oraz Emir Dilaver z Lecha, a także Maciej Sadlok z Wisły Kraków, który został wybrany najlepszym lewym defensorem.

Linię pomocy jako pierwszy zasilił defensywny pomocnik Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk, do którego właśnie teraz dołącza Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze.

Skrzydłowy rewelacyjnego beniaminka z Zabrza był jesienią zdecydowanie najlepszym asystentem Ekstraklasy - w 21 kolejkach zanotował aż 11 ostatnich podań przed trafieniami kolegó. Kurzawa dopisał do tego też jednego gola, ale gdyby miał odrobinę więcej szczęścia, tych trafień z pewnością miałby więcej. Niestety dla skrzydłowego Górnika, piłka po jego strzałach nadzwyczaj często lądowała na słupkach lub poprzeczce bramki rywali.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze raz materiał wideo prezentujący jesienną postawę Kurzawy oraz pozostałych czterech kandydatów, którzy byli nominowani do miana najlepszego lewego pomocnika:

Udostępnij
0

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela fazy finałowej
  • Tabela fazy zasadniczej
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Legia Warszawa
  • 37
  • 22
  • 4
  • 11
  • 55
  • 35
  • 20
  • 70
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 37
  • 20
  • 7
  • 10
  • 55
  • 41
  • 14
  • 67
  • 3
  • Lech Poznań
  • 37
  • 16
  • 12
  • 9
  • 53
  • 34
  • 19
  • 60
  • 4
  • Górnik Zabrze
  • 37
  • 16
  • 12
  • 9
  • 68
  • 54
  • 14
  • 60
  • 5
  • Wisła Płock
  • 37
  • 17
  • 6
  • 14
  • 53
  • 45
  • 8
  • 57
  • 6
  • Wisła Kraków
  • 37
  • 15
  • 10
  • 12
  • 51
  • 42
  • 9
  • 55
  • 7
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 37
  • 13
  • 13
  • 11
  • 45
  • 42
  • 3
  • 52
  • 8
  • Korona Kielce
  • 37
  • 12
  • 13
  • 12
  • 49
  • 54
  • -5
  • 49
  • 9
  • Cracovia Kraków
  • 37
  • 13
  • 11
  • 13
  • 51
  • 52
  • -1
  • 50
  • 10
  • Śląsk Wrocław
  • 37
  • 13
  • 11
  • 13
  • 50
  • 54
  • -4
  • 50
  • 11
  • Pogoń Szczecin
  • 37
  • 12
  • 9
  • 16
  • 46
  • 54
  • -8
  • 45
  • 12
  • Arka Gdynia
  • 37
  • 11
  • 10
  • 16
  • 46
  • 48
  • -2
  • 43
  • 13
  • Lechia Gdańsk
  • 37
  • 9
  • 13
  • 15
  • 46
  • 58
  • -12
  • 39
  • 14
  • Piast Gliwice
  • 37
  • 8
  • 13
  • 16
  • 40
  • 48
  • -8
  • 37
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 37
  • 9
  • 9
  • 19
  • 39
  • 66
  • -27
  • 36
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 37
  • 6
  • 15
  • 16
  • 34
  • 54
  • -20
  • 33
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 30
  • 15
  • 10
  • 5
  • 49
  • 23
  • 26
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 30
  • 16
  • 6
  • 8
  • 45
  • 36
  • 9
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 30
  • 17
  • 3
  • 10
  • 43
  • 31
  • 12
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 30
  • 15
  • 4
  • 11
  • 42
  • 35
  • 7
  • 49
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 30
  • 12
  • 11
  • 7
  • 56
  • 46
  • 10
  • 47
  • 6
  • Korona Kielce
  • 30
  • 11
  • 12
  • 7
  • 44
  • 37
  • 7
  • 45
  • 7
  • Wisła Kraków
  • 30
  • 12
  • 8
  • 10
  • 41
  • 36
  • 5
  • 44
  • 8
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 30
  • 10
  • 13
  • 7
  • 39
  • 33
  • 6
  • 43
  • 9
  • Arka Gdynia
  • 30
  • 10
  • 10
  • 10
  • 38
  • 32
  • 6
  • 40
  • 10
  • Cracovia Kraków
  • 30
  • 10
  • 9
  • 11
  • 40
  • 40
  • 0
  • 39
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 35
  • 48
  • -13
  • 31
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 30
  • 8
  • 7
  • 15
  • 34
  • 48
  • -14
  • 31
  • 13
  • Piast Gliwice
  • 30
  • 6
  • 12
  • 12
  • 28
  • 38
  • -10
  • 30
  • 14
  • Lechia Gdańsk
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 39
  • 51
  • -12
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 30
  • 7
  • 8
  • 15
  • 32
  • 52
  • -20
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 30
  • 4
  • 13
  • 13
  • 27
  • 46
  • -19
  • 25
WYNIK
  • 13.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:1
  • (0:1)
  • Korona Kielce
  • (34.) Kapidzic Sanel
  • 14.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (87.) Swiderski Karol
  • 1:2
  • (0:0)
  • Górnik Zabrze
  • (80.) Angulo Igor
  • (84.) Angulo Igor
  • 14.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • 0:1
  • (0:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (63.) Starzynski Filip
  • 16.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (23.) Uryga Alan
  • 2:2
  • (1:2)
  • Wisła Kraków
  • (11.) Bartkowski Jakub
  • (31.) Halilovic Tibor
  • 20.04.2018
  • 20:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 0:1
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • (51.) Gytkjaer Christian
  • 21.04.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • 0:1
  • (0:1)
  • Wisła Płock
  • (44.) Uryga Alan
  • 21.04.2018
  • 20:30
  • Korona Kielce
  • 0:3
  • (0:0)
  • Jagiellonia Białystok
  • (62.) Bezjak Roman
  • (70.) Novikovas Arvydas
  • (89.) Novikovas Arvydas
  • 22.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • 0:1
  • (0:1)
  • Legia Warszawa
  • (42.) Pasquato Cristian
  • 27.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • (46.) Szymanski Sebastian
  • (55.) Niezgoda Jaroslaw
  • (78.) Radovic Miroslav
  • 3:1
  • (0:0)
  • Korona Kielce
  • (88.) Cvijanovic Goran
  • 28.04.2018
  • 15:30
  • Wisła Płock
  • (30.) Varela Nicolas
  • 1:2
  • (1:1)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (36.) Tuszyński Patryk
  • (90.) Starzynski Filip
  • 28.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • (74.) Khoblenko Oleksiy
  • (92.) Gajos Maciej
  • 2:4
  • (0:2)
  • Górnik Zabrze
  • (17.) Urynowicz Marcin
  • (34.) Wieteska Mateusz
  • (67.) Matuszek Szymon
  • (72.) Kadzior Damian
  • 29.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • 0:1
  • (0:0)
  • Wisła Kraków
  • (82.) Arsenic Zoran
  • 05.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Płock
  • 0:0
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • Korona Kielce
  • 0:3
  • (0:2)
  • Wisła Kraków
  • (04.) Lopez Carlos
  • (43.) Imaz Jesús
  • (69.) Lopez Carlos
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 0:2
  • (0:2)
  • Górnik Zabrze
  • (06.) Urynowicz Marcin
  • (33.) Kadzior Damian
  • 06.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • 0:0
  • (0:0)
  • Legia Warszawa
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • (34.) Cafú
  • (70.) Kucharczyk Michal
  • (86.) Cafú
  • 3:2
  • (1:0)
  • Wisła Płock
  • (78.) Uryga Alan
  • (82.) Bilinski Kamil
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • (00.) Urynowicz Marcin
  • (57.) Bochniewicz Pawel
  • 2:2
  • (1:2)
  • Korona Kielce
  • (20.) Soriano Elia
  • (27.) Soriano Elia
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:2
  • (0:1)
  • Jagiellonia Białystok
  • (15.) Sheridan Cillian
  • (55.) Kwiecien Bartosz
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Kraków
  • (33.) Lopez Carlos
  • (83.) Boguski Rafał
  • (89.) Boguski Rafał
  • 3:0
  • (1:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • (99.) Brozek Paweł
  • 1:1
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • (48.) Gytkjaer Christian
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • (21.) Szymanski Sebastian
  • 2:0
  • (1:0)
  • Górnik Zabrze
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (86.) Tosik Jakub
  • 1:2
  • (0:1)
  • Jagiellonia Białystok
  • (23.) Romanczuk Taras
  • (51.) Kwiecien Bartosz
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (01.) Martinez Jose Kante
  • (13.) Bilinski Kamil
  • (41.) Martinez Jose Kante
  • (87.) Varela Nicolas
  • 4:1
  • (3:0)
  • Korona Kielce
  • (77.) Kapidzic Sanel
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Lech Poznań
  • 0:3
  • Legia Warszawa
  • (08.) Antolic Domagoj
  • (68.) Kucharczyk Michal
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • (31.) Matuszek Szymon
  • (86.) Angulo Igor
  • 2:0
  • (1:0)
  • Wisła Kraków
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (43.) Runje Ivan
  • (64.) Sheridan Cillian
  • 2:1
  • (1:1)
  • Wisła Płock
  • (34.) Martinez Jose Kante
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Korona Kielce
  • 0:2
  • (0:1)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (08.) Tuszyński Patryk
  • (68.) Tuszyński Patryk