Wizytówka

Stadion Energa Gdańsk - ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1:

- pojemność: 41 620

Władze:

Prezes zarządu: Adam Mandziara

Prokurent: Maciej Bałaziński

Prokurent: Janusz Biesiada

Sztab szkoleniowy:

Trener: Piotr Nowak (ur. 5 lipca 1964 roku)

Drugi trener: Maciej Kalkowski

Trener bramkarzy: Andrzej Woźniak

Kadra

nr zawodnik data ur. wzr./waga kadra
Bramkarze:
24 Mateusz Bąk 24.02.1983 186 / 85
32 Vanja Milinković-Savić (SRB) 20.02.1997 202 / 92
77 Damian Podleśny 18.05.1995 194 / 87
Obrońcy:
2 Rafał Janicki 05.07.1992 188 / 83
3 Jakub Wawrzyniak 07.07.1983 188 / 85 49A-1
5 Steven Vitoria (CAN) 11.01.1987 195 / 86 5A-1
22 Mario Maloca (CRO) 04.05.1989 190 / 83 1A-0
23 Grzegorz Wojtkowiak 26.01.1984 184 / 75 24A-0
30 Joao Nunes (POR) 19.11.1995 188 / 80
34 Miłosz Kałahur 29.06.1999 175 / 70
43 Denis Perger (SLO) 10.06.1993 179 / 73
Pomocnicy:
6 Simeon Sławczew (BUL) 25.09.1993 186 / 78 9A-0
7 Milos Krasić (SRB) 01.11.1984 182 / 74 44A-3
10 Sebastian Mila 10.07.1982 179 / 73 38A-8
13 Bartłomiej Pawłowski 13.11.1992 178 / 70
14 Piotr Wiśniewski 11.08.1982 177 / 72
17 Lukas Haraslin (SVK) 26.05.1996 182 / 71
20 Michał Chrapek 03.04.1992 175 / 68 12A-2
21 Sławomir Peszko 19.02.1985 173 / 70 42A-2
26 Tomasz Makowski 19.07.1999 178 / 72
27 Rafał Wolski 10.11.1992 179 / 66 4A-0
28 Flavio Paixao (POR) 19.09.1984 184 / 75
36 Martin Kobylanski 08.03.1994 178 / 75
41 Paweł Stolarski 28.01.1996 181 / 74
- Daniel Mikołajewski 25.08.1999 188 / 83
Napastnicy:
11 Grzegorz Kuświk 23.05.1987 181 / 75
19 Marco Paixao (POR) 19.09.1984 185 / 79

LOTTO Ekstraklasa

  • Faza zasadnicza
  • Wyniki
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lechia Gdańsk
  • 22
  • 13
  • 4
  • 5
  • 35
  • 25
  • 10
  • 43
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 22
  • 13
  • 3
  • 6
  • 41
  • 23
  • 18
  • 42
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 22
  • 11
  • 5
  • 6
  • 45
  • 25
  • 20
  • 38
  • 4
  • Lech Poznań
  • 22
  • 11
  • 5
  • 6
  • 35
  • 19
  • 16
  • 38
  • 5
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 21
  • 9
  • 7
  • 5
  • 29
  • 22
  • 7
  • 34
  • 6
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 22
  • 10
  • 4
  • 8
  • 25
  • 30
  • -5
  • 34
  • 7
  • Pogoń Szczecin
  • 22
  • 7
  • 9
  • 6
  • 34
  • 29
  • 5
  • 30
  • 8
  • Korona Kielce
  • 22
  • 9
  • 2
  • 11
  • 31
  • 42
  • -11
  • 29
  • 9
  • Wisła Kraków
  • 22
  • 8
  • 4
  • 10
  • 32
  • 36
  • -4
  • 28
  • 10
  • Arka Gdynia
  • 22
  • 7
  • 5
  • 10
  • 24
  • 29
  • -5
  • 26
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 22
  • 6
  • 8
  • 8
  • 22
  • 30
  • -8
  • 26
  • 12
  • Cracovia Kraków
  • 22
  • 5
  • 10
  • 7
  • 31
  • 28
  • 3
  • 25
  • 13
  • Wisła Płock
  • 22
  • 6
  • 7
  • 9
  • 28
  • 32
  • -4
  • 25
  • 14
  • Piast Gliwice
  • 22
  • 5
  • 7
  • 10
  • 22
  • 38
  • -16
  • 22
  • 15
  • Ruch Chorzów
  • 22
  • 7
  • 2
  • 13
  • 31
  • 39
  • -8
  • 19
  • 16
  • Górnik Łęczna
  • 21
  • 4
  • 6
  • 11
  • 21
  • 39
  • -18
  • 18
WYNIK
  • 17.02.2017
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (19.) Khomchenovskiy D.
  • (28.) Vassiljev Konstantin
  • (51.) Romanchuk Taras
  • (54.) Vassiljev Konstantin
  • (64.) Černych Fedor
  • 5:0
  • (2:0, 3:0)
  • Górnik Łęczna
  • 17.02.2017
  • 20:30
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • (95.) Gutkovskis V.
  • 1:1
  • (0:0, 1:1)
  • Lechia Gdańsk
  • (72.) Peszko Sławomir
  • 18.02.2017
  • 15:30
  • Korona Kielce
  • (23.) Mitsanski Iliyan
  • (32.) Kielb Jacek
  • (49.) Palanca
  • (66.) Kielb Jacek
  • 4:2
  • (2:1, 2:1)
  • Wisła Płock
  • (42.) Merebashvili Giorgi
  • (91.) Martinez Jose Kante
  • 18.02.2017
  • 18:00
  • Śląsk Wrocław
  • (75.) Román Joan
  • 1:0
  • (0:0, 1:0)
  • Wisła Kraków
  • 18.02.2017
  • 20:30
  • Piast Gliwice
  • 0:3
  • (0:2, 0:1)
  • Lech Poznań
  • (26.) Majewski Radosław
  • (34.) Majewski Radosław
  • (61.) Kownacki Dawid
  • 19.02.2017
  • 15:30
  • Cracovia Kraków
  • (45.) Piatek Krzysztof
  • 1:1
  • (0:0, 1:1)
  • Pogoń Szczecin
  • (50.) Frączczak Adam
  • 19.02.2017
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • (84.) Radović Miroslav
  • 1:3
  • (0:2, 1:1)
  • Ruch Chorzów
  • (13.) Lipski Patryk
  • (41.) Urbańczyk Maciej
  • (50.) Niezgoda Jaroslaw
  • 20.02.2017
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (54.) Starzyński Filip
  • 1:0
  • (0:0, 1:0)
  • Arka Gdynia