Wizytówka

Stadion Energa Gdańsk - ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1:

- pojemność: 41 620

Władze:

Prezes zarządu: Adam Mandziara

Prokurent: Maciej Bałaziński

Prokurent: Janusz Biesiada

Sztab szkoleniowy:

Trener: Piotr Stokowiec (ur. 25,05.1972)

Drugi trener: Piotr Wiśniewski, Maciej Kalkowski, Łukasz Smolarow

Trener bramkarzy: Jarosław Bako

Kadra

nr zawodnik data ur. wzr./waga kadra
Bramkarze:
1 Zlatan Alomerović (SRB) 15.06.1991 187 / 85
12 Dusan Kuciak (SVK) 21.05.1985 194 / 87 10A-0
71 Maciej Woźniak 10.04.2001 --- / --
Obrońcy:
3 Jakub Wawrzyniak 07.07.1983 188 / 85 49A-1
4 Adam Chrzanowski 31.03.1999 186 / 78
5 Steven Vitoria (CAN) 11.01.1987 195 / 86 10A-1
13 Mateusz Lewandowski 18.03.1993 182 / 72
22 Filip Mladenović (SRB) 15.08.1991 180 / 65 6A-0
23 Grzegorz Wojtkowiak 26.01.1984 184 / 75 24A-0
25 Michał Nalepa 22.03.1993 189 / 80
26 Błażej Augustyn 26.01.1988 191 / 85
30 Joao Nunes (POR) 19.11.1995 188 / 80
34 Miłosz Kałahur 29.06.1999 175 / 70
41 Paweł Stolarski 28.01.1996 181 / 74
77 Rafał Kobryń 05.12.1999 --- / --
Pomocnicy:
6 Jarosław Kubicki 07.08.1995 179 / 69
7 Milos Krasić (SRB) 01.11.1984 182 / 74 44A-3
8 Michał Mak 14.11.1991 172 / 60
9 Patryk Lipski 12.06.1994 185 / 79
10 Egy Maulana Vikri (INA) 07.07.2000 168 / 65 3A-0
16 Ariel Borysiuk 29.07.1991 178 / 70 12A-0
17 Lukas Haraslin (SVK) 26.05.1996 182 / 71
19 Karol Fila 13.06.1998 180 / 72
20 Daniel Mikołajewski 25.08.1999 188 / 83
21 Sławomir Peszko 19.02.1985 173 / 70 44A-2
27 Rafał Wolski 10.11.1992 179 / 66 7A-1
28 Flavio Paixao (POR) 19.09.1984 184 / 75
31 Florian Schikowski 10.06.1998 181 / 74
35 Daniel Łukasik 28.04.1991 179 / 73 5A-0
36 Tomasz Makowski 19.07.1999 178 / 72
Napastnicy:
11 Artur Sobiech 12.06.1990 185 / 81 13A/2
18 Jakub Arak 02.04.1995 183 / 78
29 Mateusz Żukowski 23.11.2001 185 / 82
99 Przemysław Macierzyński 11.02.1989 182 / 74

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela
  • Wyniki
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 4
  • 4
  • 0
  • 0
  • 9
  • 1
  • 8
  • 12
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 4
  • 3
  • 0
  • 1
  • 5
  • 1
  • 4
  • 9
  • 3
  • Piast Gliwice
  • 4
  • 3
  • 0
  • 1
  • 7
  • 5
  • 2
  • 9
  • 4
  • Lechia Gdańsk
  • 4
  • 2
  • 2
  • 0
  • 4
  • 1
  • 3
  • 8
  • 5
  • Korona Kielce
  • 4
  • 2
  • 1
  • 1
  • 6
  • 5
  • 1
  • 7
  • 6
  • Legia Warszawa
  • 4
  • 2
  • 1
  • 1
  • 6
  • 5
  • 1
  • 7
  • 7
  • Górnik Zabrze
  • 4
  • 1
  • 3
  • 0
  • 6
  • 4
  • 2
  • 6
  • 8
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 4
  • 2
  • 0
  • 2
  • 6
  • 6
  • 0
  • 6
  • 9
  • Wisła Kraków
  • 4
  • 1
  • 2
  • 1
  • 3
  • 3
  • 0
  • 5
  • 10
  • Śląsk Wrocław
  • 4
  • 1
  • 1
  • 2
  • 5
  • 5
  • 0
  • 4
  • 11
  • Arka Gdynia
  • 4
  • 0
  • 3
  • 1
  • 1
  • 3
  • -2
  • 3
  • 12
  • Zagłębie Sosnowiec
  • 4
  • 1
  • 0
  • 3
  • 5
  • 8
  • -3
  • 3
  • 13
  • Miedź Legnica
  • 4
  • 1
  • 0
  • 3
  • 3
  • 7
  • -4
  • 3
  • 14
  • Wisła Płock
  • 4
  • 0
  • 2
  • 2
  • 4
  • 6
  • -2
  • 2
  • 15
  • Cracovia Kraków
  • 4
  • 0
  • 2
  • 2
  • 2
  • 6
  • -4
  • 2
  • 16
  • Pogoń Szczecin
  • 4
  • 0
  • 1
  • 3
  • 1
  • 7
  • -6
  • 1
WYNIK
  • 10.08.2018
  • 18:00
  • Lechia Gdańsk
  • (38.) Arak Jakub
  • (55.) Lipski Patryk
  • 2:0
  • (1:0)
  • Miedź Legnica
  • 10.08.2018
  • 20:30
  • Wisła Kraków
  • (32.) Ondrasek Zdenek
  • 1:1
  • (1:0)
  • Wisła Płock
  • (64.) Cavalcante Ricardo
  • 11.08.2018
  • 18:00
  • Pogoń Szczecin
  • (31.) Fraczczak Adam
  • 1:1
  • (1:0)
  • Cracovia Kraków
  • (66.) Rapa Cornel
  • 11.08.2018
  • 20:30
  • Arka Gdynia
  • (87.) Janota Michal
  • 1:1
  • (0:1)
  • Górnik Zabrze
  • (46.) Suarez Daniel
  • 12.08.2018
  • 15:30
  • Piast Gliwice
  • (55.) Papadopulos Michal
  • 1:3
  • (0:1)
  • Legia Warszawa
  • (21.) Jedrzejczyk Artur
  • (85.) Kante Martinez Jose
  • (94.) Nagy Dominik
  • 12.08.2018
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 0:2
  • (0:1)
  • Jagiellonia Białystok
  • (24.) Bezjak Roman
  • 12.08.2018
  • 18:00
  • Lech Poznań
  • (06.) Reis Amaral Joao
  • (19.) Tomczyk Pawel
  • (40.) Tomczyk Pawel
  • (68.) Gajos Maciej
  • 4:0
  • (3:0)
  • Zagłębie Sosnowiec
  • 13.08.2018
  • 18:00
  • Korona Kielce
  • (19.) Soriano Elia
  • (80.) Gorski Maciej
  • 2:1
  • (1:1)
  • Śląsk Wrocław
  • (09.) Robak Marcin