Informacje

Rok powstania
1922
Barwy
niebiesko-białe
Przydomek
Kolejorz
Hymn
"W górę serca..."
Lech Poznań
Sukcesy
Mistrzostwo Polski: 7 razy (1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010, 2015), Wicemistrzostwo Polski: 2013, 2014, Puchar Polski: 5 razy (1982, 1984, 1988, 2004, 2009), Finał Pucharu Polski: 1980, Superpuchar Polski: 6 razy (1990, 1992, 2004, 2009, 2015, 2016)

Wizytówka

Stadion - ul. Bułgarska 17:

- pojemność: 43 269

Władze:

Prezes zarządu: Karol Klimczak

Wiceprezes zarządu: Piotr Rutkowski

Sztab szkoleniowy:

Trener: Ivan Djurdjević (ur. 05.02.1977)

Drugi trener: Marek Bajor, Maciej Stachowiak

Trener bramkarzy: Zbigniew Pleśnierowicz

Kadra

nr zawodnik data ur. wzr./waga kadra
Bramkarze:
1 Jasmin Burić (BIH) 18.02.1987 193 / 85 2A-0
30 Matus Putnocky (SVK) 01.11.1984 195 / 91
33 Karol Szymański 25.06.1993 191 / 88
Obrońcy:
2 Robert Gumny 04.06.1998 177 / 61
3 Vernon De Marco (ARG) 18.11.1992 182 / 73
4 Thomas Rogne (NOR) 29.06.1990 185 / 86 2A-0
13 Nikola Vujadinović (MNE) 31.07.1986 190/ 82
22 Wołodymyr Kostewycz (UKR) 23.10.1992 174 / 66
26 Rafał Janicki 05.07.1992 188 / 79
28 Maciej Orłowski 07.01.1994 179 / 74
35 Wiktor Pleśnierowicz 29.03.2001 184 / 75
77 Piotr Tomasik 31.10.1987 177 / 72
Pomocnicy:
6 Łukasz Trałka 11.05.1984 186 / 77 7A-0
7 Maciej Gajos 19.03.1991 174 / 65
10 Darko Jevtić (SUI) 08.02.1993 182 / 75
17 Maciej Makuszewski 29.09.1989 176 / 70
18 Mihai Radut (ROM) 18.03.1990 178 / 65 2A-0
19 Tomasz Cywka 27.06.1988 180 / 76
23 Nicklas Baerkroth (SWE) 19.01.1992 174 / 75
25 Pedro Tiba (POR) 31.08.1988 174 / 69
29 Kamil Jóźwiak 22.04.1998 176 / 70
34 Tymoteusz Klupś 26.02.2000 179 / 77
Napastnicy:
8 Paweł Tomczyk 04.05.1988 184 / 76
14 Hubert Sobol 25.06.2000 181 / 74
24 Joao Amaral (POR) 07.09.1991 172 / 67
32 Christian Gytkjaer (DEN) 06.05.1990 185 / 77

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela
  • 1. kolejka
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Śląsk Wrocław
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 2
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 3
  • Lechia Gdańsk
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1
  • 3
  • 4
  • Miedź Legnica
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1
  • 3
  • 5
  • Arka Gdynia
  • 1
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 6
  • Wisła Kraków
  • 1
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 7
  • Górnik Zabrze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8
  • Korona Kielce
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9
  • Lech Poznań
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10
  • Piast Gliwice
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11
  • Wisła Płock
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 12
  • Zagłębie Sosnowiec
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 13
  • Jagiellonia Białystok
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1
  • -1
  • 0
  • 14
  • Pogoń Szczecin
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1
  • -1
  • 0
  • 15
  • Cracovia Kraków
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1
  • 3
  • -2
  • 0
  • 16
  • Legia Warszawa
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
  • 1
  • 3
  • -2
  • 0
WYNIK
  • 20.07.2018
  • 18:00
  • Miedź Legnica
  • (90.) Forsell Petteri
  • 1:0
  • (0:0)
  • Pogoń Szczecin
  • 20.07.2018
  • 20:30
  • Jagiellonia Białystok
  • 0:1
  • (0:1)
  • Lechia Gdańsk
  • (09.) Lopes Paixao Flavio
  • 21.07.2018
  • 15:30
  • Śląsk Wrocław
  • (13.) Celeban Piotr
  • (56.) Pereira Augusto
  • (88.) Kosecki Jakub
  • 3:1
  • (1:1)
  • Cracovia Kraków
  • (29.) Oliva Gerard
  • 21.07.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • 0:0
  • (0:0)
  • Arka Gdynia
  • 21.07.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • (36.) Hlousek Adam
  • 1:3
  • (1:2)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (14.) Tuszynski Patryk
  • (20.) Starzynski Filip
  • (87.) Tuszynski Patryk
  • 22.07.2018
  • 15:30
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 22.07.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 23.07.2018
  • 18:00
  • Zagłębie Sosnowiec
  • -:-
  • Piast Gliwice