Informacje

Rok powstania
1922
Barwy
niebiesko-białe
Przydomek
Kolejorz
Hymn
"W górę serca..."
Lech Poznań
Sukcesy
Mistrzostwo Polski: 7 razy (1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010, 2015), Wicemistrzostwo Polski: 2013, 2014, Puchar Polski: 5 razy (1982, 1984, 1988, 2004, 2009), Finał Pucharu Polski: 1980, Superpuchar Polski: 6 razy (1990, 1992, 2004, 2009, 2015, 2016)

Wizytówka

Stadion - ul. Bułgarska 17:

- pojemność: 43 269

Władze:

Prezes zarządu: Karol Klimczak

Wiceprezes zarządu: Piotr Rutkowski

Sztab szkoleniowy:

Trener: Nenad Bjelica (ur. 20.08.1971)

Drugi trener: Rene Poms

Trener bramkarzy: Andrzej Dawidziuk

Kadra

nr zawodnik data ur. wzr./waga kadra
Bramkarze:
1 Jasmin Burić (BIH) 18.02.1987 193 / 85 2A-0
30 Matus Putnocky (SVK) 01.11.1984 195 / 91
31 Bartosz Mrozek 23.02.2000 190 / 79
33 Miłosz Mleczko 01.03.1999 191 / 84
Obrońcy:
2 Robert Gumny 04.06.1998 177 / 61
3 Lasse Nielsen (DEN) 03.03.1987 188 / 78
19 Vernon De Marco (ARG) 18.11.1992 182 / 73
22 Wołodymyr Kostewycz (UKR) 23.10.1992 174 / 66
27 Tymoteusz Puchacz 23.01.1999 180 / 74
28 Marcin Wasielewski 23.08.1994 172 / 73
66 Emir Dilaver (AUT) 07.05.1991 183 / 78
- Rafał Janicki 05.07.1992 188 / 79
- Nikola Vujadinović (MNE) 31.07.1986 190 / 82 6A-0
Pomocnicy:
5 Abdul Aziz Tetteh (GHA) 25.05.1990 188 / 76 1A-0
6 Łukasz Trałka 11.05.1984 186 / 77 7A-0
7 Maciej Gajos 19.03.1991 174 / 65
8 Szymon Pawłowski 04.11.1986 175 / 69 17A-2
10 Darko Jevtić (SUI) 08.02.1993 182 / 75
15 Jakub Moder 07.04.1999 188 / 78
16 Mario Situm (CRO) 04.04.1992 178 / 73
17 Maciej Makuszewski 29.09.1989 176 / 70
18 Mihai Radut (ROM) 18.03.1990 178 / 65 2A-0
21 Jakub Serafin 25.05.1996 181 / 69
23 Nicklas Baerkroth (SWE) 19.01.1992 174 / 75
29 Kamil Jóźwiak 22.04.1998 176 / 70
86 Radosław Majewski 15.12.1986 170 / 68 9A-0
92 Deniss Rakels (LAT) 20.08.1992 179 / 73 17A-0
Napastnicy:
14 Nicki Bille Nielsen (DEN) 07.02.1988 181 / 75 3A-1
24 Dawid Kurminowski 24.02.1999 182 / 73
25 Paweł Tomczyk 04.05.1998 184 / 76
32 Christian Gytkjaer (DEN) 06.05.1990 185 / 77

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela
  • Wyniki
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 6
  • 4
  • 2
  • 0
  • 10
  • 2
  • 8
  • 14
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 6
  • 4
  • 1
  • 1
  • 9
  • 7
  • 2
  • 13
  • 3
  • Wisła Kraków
  • 6
  • 4
  • 0
  • 2
  • 8
  • 8
  • 0
  • 12
  • 4
  • Lech Poznań
  • 6
  • 3
  • 2
  • 1
  • 11
  • 4
  • 7
  • 11
  • 5
  • Legia Warszawa
  • 6
  • 3
  • 1
  • 2
  • 8
  • 6
  • 2
  • 10
  • 6
  • Górnik Zabrze
  • 6
  • 2
  • 3
  • 1
  • 12
  • 10
  • 2
  • 9
  • 7
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 6
  • 2
  • 2
  • 2
  • 6
  • 6
  • 0
  • 8
  • 8
  • Pogoń Szczecin
  • 6
  • 2
  • 1
  • 3
  • 6
  • 7
  • -1
  • 7
  • 9
  • Arka Gdynia
  • 6
  • 1
  • 4
  • 1
  • 4
  • 5
  • -1
  • 7
  • 10
  • Wisła Płock
  • 6
  • 2
  • 1
  • 3
  • 3
  • 5
  • -2
  • 7
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 6
  • 1
  • 3
  • 2
  • 6
  • 8
  • -2
  • 6
  • 12
  • Lechia Gdańsk
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • -1
  • 5
  • 13
  • Korona Kielce
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 9
  • -2
  • 5
  • 14
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • -3
  • 5
  • 15
  • Cracovia Kraków
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 12
  • -4
  • 5
  • 16
  • Piast Gliwice
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 12
  • -5
  • 5
WYNIK
  • 18.08.2017
  • 18:00
  • Lechia Gdańsk
  • (50.) Paixao Marco
  • (54.) Peszko Slawomir
  • 2:3
  • (0:2)
  • Sandecja Nowy Sącz
  • (15.) Dudzic Bartlomiej
  • (42.) Dudzic Bartlomiej
  • (77.) Trochim Wojciech
  • 18.08.2017
  • 20:30
  • Cracovia Kraków
  • (02.) Zenjov Sergei
  • (84.) Piatek Krzysztof
  • (93.) Piatek Krzysztof
  • 3:3
  • (1:2)
  • Górnik Zabrze
  • (38.) Koj Michal
  • (44.) Wolsztynski Lukasz
  • (70.) Wolsztynski Rafal
  • 19.08.2017
  • 15:30
  • Arka Gdynia
  • 0:3
  • (0:1)
  • Pogoń Szczecin
  • (42.) Gyurcso Adam
  • (57.) Fraczczak Adam
  • 19.08.2017
  • 18:00
  • Piast Gliwice
  • (52.) Papadopulos Michal
  • (66.) Zivec Sasa
  • 2:0
  • (0:0)
  • Korona Kielce
  • 19.08.2017
  • 20:30
  • Jagiellonia Białystok
  • (45.) Romanchuk Taras
  • 1:1
  • (0:0)
  • Śląsk Wrocław
  • (63.) Mak Michal
  • 20.08.2017
  • 15:30
  • Wisła Płock
  • 0:1
  • (0:1)
  • Legia Warszawa
  • (39.) Niezgoda Jaroslaw
  • 20.08.2017
  • 18:00
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 1:3
  • (0:1)
  • Lech Poznań
  • (43.) Gytkjaer Christian
  • (86.) Majewski Radoslaw
  • 21.08.2017
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (05.) Jach Jaroslaw
  • (56.) Swierczok Jakub
  • (85.) Buksa Adam
  • 3:0
  • (1:0)
  • Wisła Kraków