Wizytówka

Stadion im. Ernesta Pohla - Roosevelta 81:

- pojemność: 24 563

Władze:

Prezes: Bartosz Sarnowski

Wiceprezes zarządu: Katarzyna Wierska - Kuberka, Andrzej Pasek

Sztab szkoleniowy:

Trener: Marcin Brosz (ur. 11 kwietnia 1973)

Asystent trenera: Marek Kasprzyk

Trener bramkarzy: Marek Matuszek

Kadra

nr zawodnik data ur. wzr./waga kadra
Bramkarze:
1 Tomasz Loska 26.01.1996 190 / 85
93 Wojciech Pawłowski 18.01.1993 190 / 80
99 Grzegorz Kasprzik 20.09.1983 186 / 96
Obrońcy:
3 Adam Wolniewicz 18.03.1993 183 / 78
5 Ołeksandr Szeweluchin (UKR) 27.08.1982 192 / 88
15 Dani Suarez (ESP) 07.05.1990 189 / 86
24 Meik Karwot (GER) 27.02.1993 187 / 80
- Michał Koj 28.07.1993 188 / 81
- Michał Teichman 17.03.1996 186 / 77
- Mateusz Wieteska 11.02.1997 187 / 77
Pomocnicy:
7 Rafał Kurzawa 29.01.1993 182 / 73
8 Konrad Nowak 07.11.1994 175 / 69
10 Erik Grendel (SVK) 13.10.1988 178 / 71
14 Bartłomiej Olszewski 29.01.1996 176 / 65
16 Dariusz Pawłowski 25.02.1999 187 / 71
19 Mariusz Przybylski 19.01.1982 183 / 71
21 Sandi Arcon (SLO) 06.01.1991 184 / 80
22 Szymon Matuszek 07.01.1989 185 / 79
25 Łukasz Wolsztyński 08.12.1994 183 / 73
27 Szymon Żurkowski 25.09.1997 185 / 77
28 Maciej Ambrosiewicz 24.05.1998 184 / 75
36 Bartosz Pikul 02.11.1997 177 / 67
- Damian Kądzior 16.06.1992 173 / 70
- Robert Pieczur 07.03.1998 185 / 70
- Daniel Wajsak 17.02.1998 185 / 78
Napastnicy:
11 David Ledecky (CZE) 24.07.1993 184 / 78
17 Igor Angulo (ESP) 26.01.1984 181 / 77
20 Marcin Urynowicz 16.03.1996 187 / 78
23 Rafał Wolsztyński 08.12.1994 180 / 70
35 Andrzej Trubecha 22.11.1997 186 / 75
- Krzysztof Kilkaisz 13.04.1998 184 / 76

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela fazy finałowej
  • Tabela fazy zasadniczej
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 31
  • 15
  • 10
  • 6
  • 49
  • 24
  • 25
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 31
  • 16
  • 6
  • 9
  • 46
  • 38
  • 8
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 31
  • 17
  • 3
  • 11
  • 43
  • 32
  • 11
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 31
  • 15
  • 5
  • 11
  • 44
  • 37
  • 7
  • 50
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 31
  • 13
  • 11
  • 7
  • 58
  • 47
  • 11
  • 50
  • 6
  • Korona Kielce
  • 31
  • 12
  • 12
  • 7
  • 45
  • 37
  • 8
  • 48
  • 7
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 31
  • 11
  • 13
  • 7
  • 40
  • 33
  • 7
  • 46
  • 8
  • Wisła Kraków
  • 31
  • 12
  • 9
  • 10
  • 43
  • 38
  • 5
  • 45
  • 9
  • Cracovia Kraków
  • 31
  • 11
  • 9
  • 11
  • 42
  • 41
  • 1
  • 42
  • 10
  • Arka Gdynia
  • 31
  • 10
  • 10
  • 11
  • 39
  • 34
  • 5
  • 40
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 31
  • 8
  • 10
  • 13
  • 36
  • 48
  • -12
  • 34
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 31
  • 9
  • 7
  • 15
  • 36
  • 48
  • -12
  • 34
  • 13
  • Lechia Gdańsk
  • 31
  • 8
  • 10
  • 13
  • 41
  • 52
  • -11
  • 33
  • 14
  • Piast Gliwice
  • 31
  • 6
  • 12
  • 13
  • 29
  • 40
  • -11
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 31
  • 7
  • 8
  • 16
  • 32
  • 54
  • -22
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 31
  • 4
  • 13
  • 14
  • 27
  • 47
  • -20
  • 25
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 30
  • 15
  • 10
  • 5
  • 49
  • 23
  • 26
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 30
  • 16
  • 6
  • 8
  • 45
  • 36
  • 9
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 30
  • 17
  • 3
  • 10
  • 43
  • 31
  • 12
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 30
  • 15
  • 4
  • 11
  • 42
  • 35
  • 7
  • 49
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 30
  • 12
  • 11
  • 7
  • 56
  • 46
  • 10
  • 47
  • 6
  • Korona Kielce
  • 30
  • 11
  • 12
  • 7
  • 44
  • 37
  • 7
  • 45
  • 7
  • Wisła Kraków
  • 30
  • 12
  • 8
  • 10
  • 41
  • 36
  • 5
  • 44
  • 8
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 30
  • 10
  • 13
  • 7
  • 39
  • 33
  • 6
  • 43
  • 9
  • Arka Gdynia
  • 30
  • 10
  • 10
  • 10
  • 38
  • 32
  • 6
  • 40
  • 10
  • Cracovia Kraków
  • 30
  • 10
  • 9
  • 11
  • 40
  • 40
  • 0
  • 39
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 35
  • 48
  • -13
  • 31
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 30
  • 8
  • 7
  • 15
  • 34
  • 48
  • -14
  • 31
  • 13
  • Piast Gliwice
  • 30
  • 6
  • 12
  • 12
  • 28
  • 38
  • -10
  • 30
  • 14
  • Lechia Gdańsk
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 39
  • 51
  • -12
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 30
  • 7
  • 8
  • 15
  • 32
  • 52
  • -20
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 30
  • 4
  • 13
  • 13
  • 27
  • 46
  • -19
  • 25
WYNIK
  • 13.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:1
  • (0:1)
  • Korona Kielce
  • (34.) Kapidzic Sanel
  • 14.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (87.) Swiderski Karol
  • 1:2
  • (0:0)
  • Górnik Zabrze
  • (80.) Angulo Igor
  • (84.) Angulo Igor
  • 14.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • 0:1
  • (0:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (63.) Starzynski Filip
  • 16.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (23.) Uryga Alan
  • 2:2
  • (1:2)
  • Wisła Kraków
  • (11.) Bartkowski Jakub
  • (31.) Halilovic Tibor
  • 20.04.2018
  • 20:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 21.04.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 21.04.2018
  • 20:30
  • Korona Kielce
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 22.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 27.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 27.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 28.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 29.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 05.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Płock
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • Korona Kielce
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 06.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • -:-
  • Lech Poznań
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • -:-
  • Górnik Zabrze
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • -:-
  • Jagiellonia Białystok
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • -:-
  • Korona Kielce
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Lech Poznań
  • -:-
  • Legia Warszawa
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • -:-
  • Wisła Kraków
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • -:-
  • Wisła Płock
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Korona Kielce
  • -:-
  • KGHM Zagłębie Lubin