4 cze, 14:13

Czterech piłkarzy z Ekstraklasy w kadrze na MŚ w Rosji

W 23-osobowej kadrze wybrańców Adama Nawałki na MŚ w Rosji znalazło się miejsce dla czterech piłkarzy, którzy w ostatnim sezonie grali na boiskach LOTTO Ekstraklasy. Są to: Michał Pazdan i Artur Jędrzejczy z Legii Warszawa, a także Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze i Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk.

Udostępnij
1
Skomentuj
Foto: PZPN Kadra Polski na MŚ w Rosji

Z tej czwórki murowanym kandydatem do wyjazdu na mundial był Pazdan, wysoko stały też akcje Peszki, który w kadrze Nawałki jest od dawna. Do końca nie było wiadomo, czy trener zdecyduje się na Jędrzejczyka, który w kadrze również był w ostatnich latach ważną postacią, ale ostatnio nie prezentował wysokiej formy. Selekcjoner postanowił go zabrać do Rosji, podobnie jak najlepszego asystenta Ekstraklasy Kurzawę, który grał w reprezentacji tylko w meczach towarzyskich.

W gronie zawodników, z których Adam Nawałka postanowił zrezygnować jest czterech przedstawicieli Ekstraklasy - Krzysztof Mączyński i Sebastian Szymański (obaj Legia Warszawa) oraz Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok i Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze. Największą niespodzianką jest brak Mączyńskiego, który dotychczas był żelaznym kadrowiczem u Nawałki, nawet kiedy grał jeszcze w lidze chińskiej, a jego powołania wielu ekspertów traktowało z przymrużeniem oka. Pomocnik Legii Warszawa ma za sobą jednak słabą wiosnę, a w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, więc decyzja selekcjonera jest jak najbardziej zrozumiała.

Pozostała trójka miała okazję pokazać się Nawałce na zgrupowaniu, ale nie dała rady przekonać do siebie selekcjonera. Wszyscy jednak powinni być przyszłością reprezentacji, bo już w młodym wieku byli blisko wyjazdu na pierwszy ważny turniej w życiu.

Pełna lista powołanych przez Adama Nawałkę zawodników (jeżeli Kamil Glik nie zdąży dojść do zdrowia po urazie barku, w jego miejsce wskoczy Marcin Kamiński):

Foto: PZPN Kadra Polski na MŚ w Rosji
Udostępnij
1

LOTTO Ekstraklasa

  • Tabela fazy finałowej
  • Tabela fazy zasadniczej
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Legia Warszawa
  • 37
  • 22
  • 4
  • 11
  • 55
  • 35
  • 20
  • 70
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 37
  • 20
  • 7
  • 10
  • 55
  • 41
  • 14
  • 67
  • 3
  • Lech Poznań
  • 37
  • 16
  • 12
  • 9
  • 53
  • 34
  • 19
  • 60
  • 4
  • Górnik Zabrze
  • 37
  • 16
  • 12
  • 9
  • 68
  • 54
  • 14
  • 60
  • 5
  • Wisła Płock
  • 37
  • 17
  • 6
  • 14
  • 53
  • 45
  • 8
  • 57
  • 6
  • Wisła Kraków
  • 37
  • 15
  • 10
  • 12
  • 51
  • 42
  • 9
  • 55
  • 7
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 37
  • 13
  • 13
  • 11
  • 45
  • 42
  • 3
  • 52
  • 8
  • Korona Kielce
  • 37
  • 12
  • 13
  • 12
  • 49
  • 54
  • -5
  • 49
  • 9
  • Cracovia Kraków
  • 37
  • 13
  • 11
  • 13
  • 51
  • 52
  • -1
  • 50
  • 10
  • Śląsk Wrocław
  • 37
  • 13
  • 11
  • 13
  • 50
  • 54
  • -4
  • 50
  • 11
  • Pogoń Szczecin
  • 37
  • 12
  • 9
  • 16
  • 46
  • 54
  • -8
  • 45
  • 12
  • Arka Gdynia
  • 37
  • 11
  • 10
  • 16
  • 46
  • 48
  • -2
  • 43
  • 13
  • Lechia Gdańsk
  • 37
  • 9
  • 13
  • 15
  • 46
  • 58
  • -12
  • 39
  • 14
  • Piast Gliwice
  • 37
  • 8
  • 13
  • 16
  • 40
  • 48
  • -8
  • 37
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 37
  • 9
  • 9
  • 19
  • 39
  • 66
  • -27
  • 36
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 37
  • 6
  • 15
  • 16
  • 34
  • 54
  • -20
  • 33
POZ M Z R P G+ G- RÓŻNICA PKT. ZMIANA
  • 1
  • Lech Poznań
  • 30
  • 15
  • 10
  • 5
  • 49
  • 23
  • 26
  • 55
  • 2
  • Jagiellonia Białystok
  • 30
  • 16
  • 6
  • 8
  • 45
  • 36
  • 9
  • 54
  • 3
  • Legia Warszawa
  • 30
  • 17
  • 3
  • 10
  • 43
  • 31
  • 12
  • 54
  • 4
  • Wisła Płock
  • 30
  • 15
  • 4
  • 11
  • 42
  • 35
  • 7
  • 49
  • 5
  • Górnik Zabrze
  • 30
  • 12
  • 11
  • 7
  • 56
  • 46
  • 10
  • 47
  • 6
  • Korona Kielce
  • 30
  • 11
  • 12
  • 7
  • 44
  • 37
  • 7
  • 45
  • 7
  • Wisła Kraków
  • 30
  • 12
  • 8
  • 10
  • 41
  • 36
  • 5
  • 44
  • 8
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 30
  • 10
  • 13
  • 7
  • 39
  • 33
  • 6
  • 43
  • 9
  • Arka Gdynia
  • 30
  • 10
  • 10
  • 10
  • 38
  • 32
  • 6
  • 40
  • 10
  • Cracovia Kraków
  • 30
  • 10
  • 9
  • 11
  • 40
  • 40
  • 0
  • 39
  • 11
  • Śląsk Wrocław
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 35
  • 48
  • -13
  • 31
  • 12
  • Pogoń Szczecin
  • 30
  • 8
  • 7
  • 15
  • 34
  • 48
  • -14
  • 31
  • 13
  • Piast Gliwice
  • 30
  • 6
  • 12
  • 12
  • 28
  • 38
  • -10
  • 30
  • 14
  • Lechia Gdańsk
  • 30
  • 7
  • 10
  • 13
  • 39
  • 51
  • -12
  • 30
  • 15
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • 30
  • 7
  • 8
  • 15
  • 32
  • 52
  • -20
  • 29
  • 16
  • Sandecja Nowy Sącz
  • 30
  • 4
  • 13
  • 13
  • 27
  • 46
  • -19
  • 25
WYNIK
  • 13.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:1
  • (0:1)
  • Korona Kielce
  • (34.) Kapidzic Sanel
  • 14.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (87.) Swiderski Karol
  • 1:2
  • (0:0)
  • Górnik Zabrze
  • (80.) Angulo Igor
  • (84.) Angulo Igor
  • 14.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • 0:1
  • (0:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (63.) Starzynski Filip
  • 16.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (23.) Uryga Alan
  • 2:2
  • (1:2)
  • Wisła Kraków
  • (11.) Bartkowski Jakub
  • (31.) Halilovic Tibor
  • 20.04.2018
  • 20:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 0:1
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • (51.) Gytkjaer Christian
  • 21.04.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • 0:1
  • (0:1)
  • Wisła Płock
  • (44.) Uryga Alan
  • 21.04.2018
  • 20:30
  • Korona Kielce
  • 0:3
  • (0:0)
  • Jagiellonia Białystok
  • (62.) Bezjak Roman
  • (70.) Novikovas Arvydas
  • (89.) Novikovas Arvydas
  • 22.04.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • 0:1
  • (0:1)
  • Legia Warszawa
  • (42.) Pasquato Cristian
  • 27.04.2018
  • 20:30
  • Legia Warszawa
  • (46.) Szymanski Sebastian
  • (55.) Niezgoda Jaroslaw
  • (78.) Radovic Miroslav
  • 3:1
  • (0:0)
  • Korona Kielce
  • (88.) Cvijanovic Goran
  • 28.04.2018
  • 15:30
  • Wisła Płock
  • (30.) Varela Nicolas
  • 1:2
  • (1:1)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (36.) Tuszyński Patryk
  • (90.) Starzynski Filip
  • 28.04.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • (74.) Khoblenko Oleksiy
  • (92.) Gajos Maciej
  • 2:4
  • (0:2)
  • Górnik Zabrze
  • (17.) Urynowicz Marcin
  • (34.) Wieteska Mateusz
  • (67.) Matuszek Szymon
  • (72.) Kadzior Damian
  • 29.04.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • 0:1
  • (0:0)
  • Wisła Kraków
  • (82.) Arsenic Zoran
  • 05.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Płock
  • 0:0
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • Korona Kielce
  • 0:3
  • (0:2)
  • Wisła Kraków
  • (04.) Lopez Carlos
  • (43.) Imaz Jesús
  • (69.) Lopez Carlos
  • 06.05.2018
  • 15:30
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 0:2
  • (0:2)
  • Górnik Zabrze
  • (06.) Urynowicz Marcin
  • (33.) Kadzior Damian
  • 06.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • 0:0
  • (0:0)
  • Legia Warszawa
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • (34.) Cafú
  • (70.) Kucharczyk Michal
  • (86.) Cafú
  • 3:2
  • (1:0)
  • Wisła Płock
  • (78.) Uryga Alan
  • (82.) Bilinski Kamil
  • 09.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • (00.) Urynowicz Marcin
  • (57.) Bochniewicz Pawel
  • 2:2
  • (1:2)
  • Korona Kielce
  • (20.) Soriano Elia
  • (27.) Soriano Elia
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Lech Poznań
  • 0:2
  • (0:1)
  • Jagiellonia Białystok
  • (15.) Sheridan Cillian
  • (55.) Kwiecien Bartosz
  • 09.05.2018
  • 20:30
  • Wisła Kraków
  • (33.) Lopez Carlos
  • (83.) Boguski Rafał
  • (89.) Boguski Rafał
  • 3:0
  • (1:0)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Kraków
  • (99.) Brozek Paweł
  • 1:1
  • (0:0)
  • Lech Poznań
  • (48.) Gytkjaer Christian
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Legia Warszawa
  • (21.) Szymanski Sebastian
  • 2:0
  • (1:0)
  • Górnik Zabrze
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (86.) Tosik Jakub
  • 1:2
  • (0:1)
  • Jagiellonia Białystok
  • (23.) Romanczuk Taras
  • (51.) Kwiecien Bartosz
  • 13.05.2018
  • 18:00
  • Wisła Płock
  • (01.) Martinez Jose Kante
  • (13.) Bilinski Kamil
  • (41.) Martinez Jose Kante
  • (87.) Varela Nicolas
  • 4:1
  • (3:0)
  • Korona Kielce
  • (77.) Kapidzic Sanel
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Lech Poznań
  • 0:3
  • Legia Warszawa
  • (08.) Antolic Domagoj
  • (68.) Kucharczyk Michal
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Górnik Zabrze
  • (31.) Matuszek Szymon
  • (86.) Angulo Igor
  • 2:0
  • (1:0)
  • Wisła Kraków
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Jagiellonia Białystok
  • (43.) Runje Ivan
  • (64.) Sheridan Cillian
  • 2:1
  • (1:1)
  • Wisła Płock
  • (34.) Martinez Jose Kante
  • 20.05.2018
  • 18:00
  • Korona Kielce
  • 0:2
  • (0:1)
  • KGHM Zagłębie Lubin
  • (08.) Tuszyński Patryk
  • (68.) Tuszyński Patryk